PREDSTAVLJAMO RUKOMETNI KLUB JEDINSTVO U 2022. GODINI

Rukometni klub Jedinstvo oglasio se saopštenjem povodom aktivnosti u 2022. godini, saopštenje prenosimo u cjelosti.

“31. Decembar, posljednji dan u 2022. godini, dan kada ćemo vam predstaviti šta smo to sve uradili u ovoj godini. Rukometni klub Jedinstvo je u 2022. godini napravio brojne rezultate kada su u pitanju mlađe kategorije. Brojne aktivnosti, dešavanja i povećan broj djece kako djevojčica tako i dječaka samo su jedan od pokazatelja koliko kvalitetno i temeljno se radi u klubu. Vjerujemo da je ova godina bila više nego uspješna i što je glavno postavila je temelje za dalji razvoj i unapređenje rukometa u Bijelom Polju. Jedan od glavnih dokaza da je upravo povećana popularnost rukometa u školama jeste da djeca konstantno iskazuju želju za igranjem rukometa.

U ovoj godini posebno ističemo:

Povećan broj djece (98 članova),

Uspostavljena saradnja sa relevantnim institucijama,

Prijavljene takmičarske pionirske ekipe u kategoriji djevojčica (pionirska i mlađa pionirska) i u kategoriji dječaka (pioniri),

Potpisan Memorandum o saradnji sa Crnogorskim školskim sportskim Savezom,

Potpisan ugovor o sponzorstvu sa firmom INA Crna Gora,

Potpisan ugovor o sponzorstvu sa firmom PUT GROSS DOO,

Uspostavljena ili nastavljena sponzorska saradnja sa skoro 10 firmi u Crnoj Gori od kojih ističemo: WIFI MOBILE, KOVAČI DOO, DELA MARIS, FENSTER MONT i brojne druge,

Povećan broj trenera angažovanjem trenera u kategoriji dječaka,

Ostvarena saradnja i dobijena podrška za djecu od CRNOGORSKE DIJASPORE U ŠVAJCARSKOJ,

Kreiran je nacrt strategije za razvoj rukometne škole RK Jedinstvo za 2022. godinu.

Izuzetno je teško aktivnosti nabrojati sve aktivnosti jer ih je bilo mnogo ali pokušaćemo da prikažemo veći dio aktivnosti u kojima su djeca učestvovala:

1. Organizovana prva sezona PUT GROSS MINI LIGE ZA DJEVOJČICE u kojoj je učestvovalo skoro 70 djevojčica a posebno ističemo učešće pionirskih igračica kao i trenera, učešće 6 ekipa sastavljenih od članova kluba gdje je svako dijete zaslužilo medalju i gdje smo organizovali dodjelu nagrada sa preko 100 prisutnih gostiju,

2. Organizovana akcija “ZA DJECU”. Akcija u kojoj je nastavljena saradnja sa Crnogorskom dijasporom u Švajcarskoj, uspostavljena saradnja sa ŠANSA KLADIONICAMA, firmom OKOV i neizostavno podrška JU CENTRA ZA SPORT I REKREACIJU BIJELO POLJE. Akcija je obuhvatila sređivanje sportske sale JU GIMNAZIJE MILOJE DOBRAŠINOVIĆ, gdje smo zamijenili mreže na golovima, iscrtali kompletan rukometni teren i stvorili uslove za nesmetano odigravanje rukometnih utakmica, preko JU CENTRA ZA SPORT I REKREACIJU obezbijeđen je i određeni inventar za salu. Moramo naglasiti da su teren crtali naši članovi, igrači i igračice,

3. Ekipe djevojčica mini rukometa su učestvovale na turniru u Nikšiću u organizaciji RK TREBJESA, gdje su djevojčice 2012/2013 osvojile I mjesto. Dokaz značaja PUT GROSS mini lige,

4. Ekipe su učestvovale na turnirima u Nikšiću i na Žabljaku i ostvarile odlične rezultate,

5. Pionirska ekipa je završila na 8. Mjestu Pionirke lige u organizaciji RSCG a tu se posebno možemo pohvaliti da je većina djece igrala i dobijala šansu da pokaže svoje znanje na terenu. Cilj rada sa ovom kategorijom je svakako ravnomjerni razvoj igračica kako bi se stvorili temelji za učešće u II CG ženskoj ligi,

6. Djevojčice su učestvovale kao volonteri na trci “ISTRČI I POKRENI SE” u organizaciji JU CENTRA ZA SPORT I REKREACIJU BIJELO POLJE,

7. Naši pioniri i pionirke učestvovali su u pošumljavanju tj sađenju drveća na rekreativnoj zoni PATKOVA OTOKA u naselju Loznice koju je organizovala firma TELEMACH,

8. Prijavljena je ekipa pionira 2008/2009 za takmičenje u Pionirskoj ligi Crne Gore,

9. Oformljena je ekipa mini rukometa u kategoriji dječaka,

10. Dječaci učestvovali na FESTIVALU MINI RUKOMETA NA CETINJU gdje su pokazali zavidno znanje i talenat,

11. Izvršena je selekcija i 2 upisa djece u svim gradskim školama i uspostavljen kontakt i započeto kreiranje plana upisa djece sa seoskog područja,

12. Naši članovi i stručni tim učestvovao je u realizaciji mnogih aktivnosti u organizaciji JU Centra za sport i rekreaciju gdje posebno ističemo REPREZENTACIJA U SRCU!

Nekoliko aktivnosti zaista zaslužuje da bude posebno pomenuto:

Nakon potpisivanja Memoranduma o saradnji sa Crnogorskim školskim sportskim Savezom te firmom PUT GROSS DOO stvoreni su svi preduslovi za održavanje nove sezone PUT GROSS MINI LIGE ali ovoga puta i u kategoriji dječaka a u kojoj će učešće uzeti škole sa teritorije opštine Bijelo Polje.

Ideja vodilja je bila POPULARIZACIJA RUKOMETA NA TERITORIJI NAŠE OPŠTINE te učešće velikog broja djece u Ligi i njenoj organizaciji.

Tako da, II SEZONA PUT GROSS MINI LIGE ZA DJEVOJČICE I DJEČAKE okupila je preko 150 djece gdje posebno ističemo učešće 8 školskih ekipa te učešće nastavnika fizičkog vaspitanja ne samo u realizaciji utakmica već i u organizaciji MINI LIGE gdje je svaki nastavnik uključen u Takmičarsku komisiju. PORED nastavnika tu su i naši pioniri i pionirke u ulozi trenera, njih 4.

Put gross mini liga je prepoznata i na državnom nivou, pored CRNOGORSKOG ŠKOLSKOG SPORTSKOG SAVEZA ligu su podržali i RUKOMETNI SAVEZ CRNE GORE kao i JU CENTAR ZA SPORT I REKREACIJU. Povećan je nagradni fond i u 2023. godini očekuje nas zaista mini liga koja će biti PONOS BIJELOG POLJA.

ORGANIZACIJA HUMANITARNE AKCIJE “OD SRCA DJECI”

Utakmica koju su odigrale naše pionirke protiv naših pionira na kojoj smo sakupili 170 poklon paketića za Novu godinu namijenjenih djeci sa smetnjama u razvoju koja borave u JU DNEVNOM CENTRU TISA i “Maloj grupnoj zajednici” u kojoj borave djeca sa smetnjama u razvoju a koja su bez roditelja, dio poklona namijenjen je i djeci sa ruralnog područja gdje smo poklone podijelili djeci u čak 7 područnih odjeljenja i određenu količinu osnovnoj školi u TOMAŠEVU.

DOK SU OD PRIKUPLJENIH SREDSTAVA KUPLJENI MEDICINSKI APARATI I DOSTA TOGA POTREBNOG ZA MALU GRUPNU ZAJEDNICU. AKCIJA ZA PONOS! Podijeljeni novogodišnji pokloni za preko 50 naših najmlađih članova. Zahvaljujući firmi PUT GROSS DOO obezbijeđeno je 50 poklona za naše najmlađe na čemu im najiskrenije zahvaljujemo. Pokloni su podijeljeni na završnom treningu u 2022.godini.

Nabrojano je svega trećina onoga što smo uradili u ovoj godini a vjerujemo da će u 2023. biti makar duplo aktivnosti i posvećenog rada kao do sada.

Kao posebno i zaista na ZADOVOLJSTVO svih u klubu saradnja sa JU CENTROM ZA SPORT I REKREACIJU BIJELO POLJE je na visokom nivou i izuzetno smo ponosni što ta saradnja svakim danom biva sve bolja i ovim putem želimo da čestitamo CENTRU ZA SPORT I REKREACIJU na postignutim rezultatima, predstavljenom izveštaju za 2022. godinu i planovima za 2023… Zaista ustanova za PRIMJER.

Kada su u pitanju seniorska i kadetska muška ekipa možemo se pohvaliti da smo sa malim budžetom i skromnim igračkim fondom nastavili trend stabilnog prvoligaša, u kom igraju isključivo igrači iz Bijelog Polja, svakako da postoje usponi i padovi ali vjerujemo da nakon opstanka u Prvoj crnogorskoj ligi i ove sezone možemo ići samo naprijed i ojačati ekipu u narednom periodu.

Za ponos je svakako povećanje budžeta kluba od strane osnivača, tj Lokalne samouprave Opštine Bijelo Polje što nam svakako daje sigurnost u realizaciji svih zacrtanih ciljeva u narednoj godini. Kada govorimo o kadetskoj ekipi, izuzetno mlada ekipa čije vrijeme tek dolazi a mi zaista vjerujemo u njih i naš stručni tim da ćemo stvoriti izuzetne talente u predstojećem periodu.

I zato, na kraju, želimo vam SREĆNU NOVU GODINU I PREDSTOJEĆE PRAZNIKE, DA SLAVITE U ZDRAVLJU SREĆI I VESELJU!

Pratite nas i dalje na svim našim profilima:

FB – Rukometni klub Jedinstvo

FB – Rukometni klub Jedinstvo ženski tim

INST- rukometniklubjedinstvoofficial

INST – rkjedinstvo_z

INST – rkjedinstvopioniri

VAŠE RK JEDINSTVO! ZAJEDNO U NOVE POBJEDE!”, navodi se u saopštenju kluba.